امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: اخبار و اطلاعات عمومی
نمایش از 15 مرداد 1394 بازدید: 473
پرینت

یزد زیاد به شهر یزد سفر کرده ام ولی نه در درجه ی حرارت 40- 42 . راننده ی تاکسی  شیشه ها را پایین کشیده و دستمالش را به پیشانی می کشید و می گفت : گرم است، خیلی گرم است، یزد همیشه این طور بوده اما امسال داغ است و کولر را روشن نمی کرد ، آخر به ماشین فشار می آید!                                                   

        راهنما آقای سالاری  که بسیار جوان خوبی بود و به کار آشنا به اطلاع همه ی اسبداران و باشگاه داران رسانده بود که آمادگی داشته و دریک جا اسب هایشان را جمع کنند که نکرده بودند. روز اول به دیدار این اسب ها و مالکان آن ها گذشت . روز دوم اسب ها را در منطقه ای دور از آبادی یا کنار یک آبادی جمع کرده بودند زیر آفتاب و بدون سایبان. نگاه کردم بچه های خودمان به سایه ی درخت گزی که در دوردست بود پناه برده و اسب هایی که دره شوری شناخته می شدند به آن جا فرستاده می شدند که مشخصات آن ها را ثبت و ضبط کنند. روز سوم در سایه ی پلی در داخل شهر تجمع کردیم پل بزگ بود و چند دهنه ، همه در سایه بودیم اما در جای تنگ.                      

      معمولاً کار از ساعت 8-9شروع و اغلب اگر نور چراغ بود تا 10 هم ادامه داشت و شب آخر در آخرین ساعت از  شهرستان تفت تلفن رسید که اسب های آن ها بازدید نشده اندو مصراً اصرار داشتتند که حالا برویم و آن ها را ببینیم .  کار سخت و طاقت فرسا بود اما در فرودگاه مهر آبادآقای ظهیر و درزمان برگشت همکار دیگرمان ]قای علی سیفی گفتند: روزهای سختی بود اما خوش گذشت، راست می گفتتند. 

                                                                                       

       مأموریت من انتخاب اسب های برتربود.200-  250رأس اسب بازدید  شد من مشخصات وشماره های چهار رأس را ثبت کردم . برای بیش از40 رأس شناسناه داده می شود.   در این مسافرت چهار روزه از مراکز و باشگاه ها و اسبدار های این شهر ها و روستاها بازدید به عمل آمد: میبد، اردکان، یزدو محمودی، مهرریز، اشکدرو تفت.                         تیرماه 1394                

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با مرا جعه به صفحه فیس بوک از مطالب دیگر نبز بهره مند شوید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایتاخبار و اطلاعات عمومیyazd
برای حمایت از ما امتیاز دهید