امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: ژنتیک
نمایش از 31 فروردين 1393 بازدید: 580
پرینت

هورمون- تحرک-  فیزیولوژی اعصاب نشان می دهد که اسید امینه ها مبنای تعویض رفتار و استسهال اعمال سازش با محیط  حیوان می باشند . در عین حال  اسید امینه ها  در محیط مغزمی توانند رفار غیرعادی به وجود آورند. مسئله چنین است که این اسید امینه ها رفتارهایی را به وجود می آورند که ممکن است مثبت یا منفی باشند.

کنترل روی محرک در شرایط  ویژه ی  فصلی در ایلخی ها  که در شرایط آزاد اند در رده های همگون خود دسته بندی می شود. در داخل  سیستم  اجتماعی هماهنگی بزرگترین و مهمترین عامل ایجاد رفتار اسب است . عادت و رفتارهای گروه محرک قرارمی گیرند و فرد هماهنگ می شود. انضباط رفتار را درعضو جدید به وجود می آورد. انضباط می گوید که گروه  باید با هم چرا  کنند ، باهم حرکت کنند، با هم عکس المل نشان بدهند . همکاری کنند. ازمنطقه ی   حفاظت  نمایند. در استراحت با هم باشند. گروه همچنین رفتاری را که باید در شرایط غیرعادی بروز دهد آموزش بدهد. روش های گروهی رفتار هماهنگی محرک در گروه ایجاد میکند. هم اهنگی خود به وجود آورنده یرفتار گروهی نیز می باشد. مثلأ خوراک خوردن دستجمعی و تیمار کردن دیگری  و استراحت . محرک های جنسی  هم به نظر می رسد که ازطرف گروه دیکته شده باشد.

شیمی تحرک -  در مطالعه ی محرک های عصبی و ترشحات غدد درون ریز باید گفت که تابع قوانین متعدد هستند  اما ارتباط مهم آن ها موقعی است که در شدت فعالیت در داخل بدن هردو سیستم عصبی و ترشحی  با هم همکاری می کنند. در یک پروسه ی عصبی-ترشحی در شدت فعالیت مرکز عصبی و ترشحی هورمون ها عامل  بسیار اصلی محرکات می باشند.

 ترشحات غدد داخل ریز یک سیسم همکاری داخلی بین فعالیت داخلی حیوانات و محرکات خارجی شناخته است. سه عامل رفتاری ، محیط و ترشحان داخلی  می توانند با شدت و ضعف خود دیگری را تکمیل یا تغییر دهند . این سیستم همکاری،  محیطی از مواد شیمیایی  به وجود می آورد که کل کار در آن انجام می گیرد یعنی رفتار را تحت تأثیر قرار می دهد درنتیجه محیط هم تبعیت می کند . سؤال می شود چگون ترشحات داخلی محیط را تحت تأثیر قرارمی دهند ؟ مساما بدن یک حیوان طوری تنظیم شده است که سرما یا گرما را بیشتر یا کمتر تحمل کند . در روی محیط نیز تأثیر گذاشته و نوع رفتار حیوان را در محیط تعیین می کند. نوروپتیدها ، هورمون ها و فرومون ها  در فعال کردن مواو شیمیایی و ایجاد ارتباط در داخل بدن و اعضاد دخالت مستقیم دارند و این ارتباط اعضائ بدن حیوان را به انجام وظایف فیزیولوژیک درداخل بدن ناچارمی کند. به این ترتیب این عوامل شیمیایی ازمؤثرترین مواد داخل بدن هستندکه کل فعالیت و توانایی ها را تأمین می کنند  و به طور حتم وقتی چنین است در ایجاد رفتار حیوان نیز فعال میباشد.

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 60 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با مرا جعه به صفحه فیس بوک از مطالب دیگر نبز بهره مند شوید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایتژنتیکژنتیک - هورمون تحرک- شیمی تحرک
برای حمایت از ما امتیاز دهید