امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: ورزش های اسبی
نمایش از 07 ارديبهشت 1394 بازدید: 492
پرینت

ج- زمان در صورت تساوی امتیازات

در صورتی که در پایان چوکای آخر امتیازات دو طرف مساوی باشد داور سوار باید مانند چوکاهای دیگر اجازه دهد تا حالت گوی خنثی گردد ( به خارج برود یا تأثیر دو تیم روی آن مساوی باشد) آن گاه چوکا را تمام شده اعلام و 5 دقیقه فرصت می دهد که بازیکنان دو تیم آماده مجدد شوند. بازی از همان جا و با همان حالت که تمام شده بود شروع می گردد و به طور معمول هر چوکا 5/7 دقیقه ادامه می یابد تا یکی از تیم ها موفق به زدن یک گل شود در این حالت بلافاصله بازی را تمام شده اعلام می کنند.

تبصره مسابقات دوره ای حق دارد پیش از سروع مسابقات  با توافق رهبران تیم ها تصمیم بگیرد که در صورت تساوی امتیازات در پایان چوکای آخر بازی با دروازه ی وسیع ادامه پیدا کند. کمیته ی مسابقات این موضوع را درآگهی مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان می رساند. درصورتیکه کمیته ی  مسابقات چنین تصمیمی   اتخاذ نمود پس از پایان چوکای آخردر صورت تساوی امتیازات  بازی در شرایط خنثی و بخصوص موقعی که گوی به خارج رفته است با زنگ و سوت بازی را قطع و اعمال زیر انجام می پذیرد:

1- میله های دروازه را از هر طرف 4 یارد وسیع می کنند تا غرض دروازه جمعاً به 16 یارد برسد.

2- دروازه ها عوض می شوند.

3- پس از سپری شدن 5 دقیقه استراحت، بازی از مرکز زمین با صف آرایی معمولی شروع می شود.

خ- اگر تیمی ازلحاظ تعدادگل از تیم مقابل عقب مانده بودودر طول بیست ثانیه ی آخر دوره ی  مسابقه خطایی به نفع آن انجام پذیرفت  بازی باید 20  ثانیه  تمدید  شود.  این بازی از  بدو اجرای جریمه  یعنی از هنگام زدن گوی تا قبل از نواختن زنگ پایان 20 ثانیه خواهد بودو همین که گل زده شود در صورتی که زمان بازی هم تمام نشده باشد زنگ پایان بازی باید نواخته شود. پایان مسابقه را معمولاً با اولین ضربه ی زنگ اعلام می دارند.

 

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با مرا جعه به صفحه فیس بوک از مطالب دیگر نبز بهره مند شوید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایتورزش های اسبی{}
برای حمایت از ما امتیاز دهید