امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط Super User دسته: رفتار شناسی و روانشناختی
نمایش از 29 خرداد 1398 بازدید: 82
پرینت

Image result for talk with horse

حروف_ زبان بدنی حروف ویژه خود را دارد که عبارتند: سر – گردن - دستها و پاها – پشت و کمر -  پوزه – استخوان پیشانی – بینی  - گوش ها – چشم ها ، نواحی اطراف گوش ها و گردن و سر-   زبان - زیر دم – دم – شلاق – زبان سوارکار - پاشنه سوارکار - بدن سوارکار – نشیمن سوارکار- ساق سوارکار- کف پای سوارکار – دست سوارکار -  مهمیز – رکاب -  دستجلو – دهانه – آبخوری – هویزه  – شلاق هر کدام از این حروف دو حالت دارند : سبک و عادی.

برخی از این ادوات خود کلمه و جمله هستند مانند بنا گوش و گوش . وقتی اسب گوش را به پشت می خواباند عصبانی است یا دست کم ناراضی و آن را ابراز می دارد و وقتی بناگوش آن را می خا رانی  به او گفته ای دوستش داری، با او دوستی، امتحان را خوب پس داده است، از کارش راضی هستی............همه را یک جا می فهمد  

کاربرد حروف  توقفاجرای سبک کشیدن دستجلو این حرف به معنای استعلام و خبر است یعنی  می خواهیم توقف کنیم بعد سه حرف باهم اجرا می شود : کشیدن دستجلو و نگاهداشتن آن - فشردن کف جلو یا میانه ی پا به سطح رکاب( تکیه به رکاب)، دادن بدن به جلو- گفتن کلمه ی رمز مانند  هوله، ایست  و امثال آن.

اجرای این حرکات یا حروف باید صریح ، روشن و سریع ( خیلی سریع) باشند همچنان که گفتن و اجرا با زبان

نیم توقف حروف توقف به کار گرفته می شوند بدون امتداد دادن آن ها. دستجلو را     میکشیم و رها می کنیم.

یادآوری-  اغلب نکات  و تعاریف حروف گفته شده به اضافه ی مطالب زیاد دیگر در مدارس آموزش سوارکاری  به نام (کمک ها )  تدریس می شوند.

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایترفتار شناسی و روانشناختی اسبحرف زدن با اسب - حروف
برای حمایت از ما امتیاز دهید