امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط Super User دسته: رفتار شناسی و روانشناختی
نمایش از 26 خرداد 1398 بازدید: 143
پرینت

 

زبان بدنی

 

     آناتومی سیستم گویشی انسان ( به استثناای مغز و اراده و آموزش ویژه ) عبارت است از تعدادی عضلات  و استخوان نازک و ظریف  که همراه با تارهای صوتی و غضروف های حنجره به گونه ای چیده شده که لوله ای به وجود آورده اند که عبور هوا را با آموزشی که قبلاً  گرفته اند به اصوات معینی تبدیل می کنند. ترکیب این اصوات گویایی و زبان گویای آدم را فراهم می آورد. این سیستم در اسب هم چنین است با اختلاف قویتر و کلفت تر بودن ماهیچه ها و استخوان ها و تارهای صوتی و البته قالب کلی یعنی غضروف حنجره. با ویژگی های موجود اسب نمیتواند جز اصواتی  یکنواخت و از نظر ما بی معنی صادر کند  یا وسیله آنها مطلب و مقصودی را بیان و القا نماید.

 

انسان از اصوات حروف را ساخته است مثلاً وقتی هوا از گلو و از نزدیک عضلات و استخوان هایی که ازآن ها نام بردیم می گذرد با  هدایت به سوی بالا و غلطاندن  آن حرف  (خ ) را به وجود می آوریم و با به هم چسپاندن دو لب و جدا کردن با صدا از هم ( ب) را و از ترکیب این حروف کلمه را می سازیم و سرانجام جمله و کلام. حیوان قادر نیست چنین کند .

 

    در شرایطی که گفته شد اگر انسان بخواهد با حیوانی مانند اسب ارتباط پیداکند به معنایی  آن را تعلیم بدهد یا از آن استفاده ی خدماتی مانند ورزش و اسبدوانی  به عمل آورد باید حروف و کلماتی  یا زبانی به وجود بیاورد که بتواند با آن ارتباط را جور و برقرار کرده یا در حقیقت نیت خود را به اسب بگوید ، تفهیم کند و بتواند با همان زبان او را بیازماید و باز تعلیم بدهد چنین نوع ارتباط یا گفتگو یا بده بستان را زبان بدنی گویند.

 

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایترفتار شناسی و روانشناختی اسبحرف زدن با اسب - زبان بدنی
برای حمایت از ما امتیاز دهید