امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: رفتار شناسی و روانشناختی
نمایش از 29 دی 1393 بازدید: 363
پرینت

ارتباط اسب با هم نوع

اسب ها به سه طریق باهم تماس می گیرند: کلام، زبان علامتی و زبان بدنی. زبان بدنی را اسب در درتباط با انسان به کار می گیردکه  این جا مورد نظر نیست ولی چون بعضاً در ارتباط با همنوع هم به کار می برد از آن نام بردیم . مثلاً موقعی که می خواهد خود را به میان جمع اسبان قراردهد  به دیگران فشار می آورد.

        ربان علامتی که خود با و همراه زبان کلامی اجرا می شود رایج ترین سه نوع است و در نزد اسب بیشترین کاربرد را دارد . در این گونه ارتباط سر و گردن مهمترین نقش را دارا می باشند.. سرو گردن گاهی به تنهایی پیامی را صادر می کنند و زمانی توأم با اعضاء دیگر.

لب و منخرین لب و منخرین برای نوازش کره ها و اسب های دیگر یا توجه دادن به یک موضوع معین به کار گرفته می شوند. وقتی یک اسب منخرین  و لب را به شما یا اسب دیگر می مالد  دوستی و نوازش خود را اراده می کند. کره ای که می ترسد و فرارمی کند مادیان  لب و منخره ی خود را به علامت نوازش و آرام کردن به او می مالد . وقتی دو اسب یا مادیان  لب و منخره را به هم می مالند  به همدیگر خوش آمد می گویند . اگر مالیدن لبها حال بو کشیدن یعنی همراه با نفس عمیق باشد ، جستجو و یافتن دوست یا دشمن می باشد.    ( ادامه دارد)

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با مرا جعه به صفحه فیس بوک از مطالب دیگر نبز بهره مند شوید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایترفتار شناسی و روانشناختی اسبارتباط با اسب
برای حمایت از ما امتیاز دهید