امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: بیماری های اسب
نمایش از 26 مهر 1393 بازدید: 1126
پرینت
 

 سقط جنین مادیان -  Abortion

 

خروج جنین رشد نیافته از رحم مادیان سقط جنین خوانده می شود.

 

 علل سقط جنین مادیان عبارتند از:  غذای فاسد، مسمومیت های گیاهی و جراحات و ضربه ولی عامل نیمی از سقط جنین های اسب میکروب ها یا ویروس هایی هستند که در دستگاه جنسی مادیان ایجاد عفونت می کنند. این عوامل عفونت گاهی در طول مدت آبستنی از راه غذا و آب داخل بدن حیوان می شوند و زمانی هنگام جفتگیری دستگاه جنسی را آلوده می کنند. این عوامل ممکن است در تمام طول مدت آبستنی از لحظه ی جفتگیری ایجاد آلودگی و سقط جنین نمایند. معمولاٌ این آلودگی  در ماه های اول آبستنی پیش می آید. در این حالت اگر سقط جنین  هم پیش نیاید کره آلوده به دنیا می آید.

 

      علائم سقط جنین نسبت به مدت  زمان آبستنی تغییر می کند. سقط جنین ها معمولاٌ بعد از دو ماهگی با کم اشتهایی و خمیازه کشیدن مادیان همراه است. این حالت تا بیرون آمدن جنین همچنان ادامه دارد.سقط جنین هایی که در آخرین مراحل آبستنی صورت می گیرد معمولاٌ تمام علایم زایمان طبیعی را نشان می دهند با زور و فشار بیشتر برای خروج جنین . علایم ممکن است از یک ساعت تا یک روز ادامه داشته باشد.

 

       برای جلوگیری از اشاعه ی عفونت تمام ترشحات مهبل و نوزاد مرده و مواد خارج شده فوراٌ باید سوزانده شوندیا دفن یا بامحلول ضد عفونی قوی پاک شوند. مادیان ها و سیلمی پیش از جفتگیری باید معاینه و آزمایش شوند وواکسن های مورد لزوم تزریق گردند.                                

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایتبیماری های اسبسقط جنین Abortion
برای حمایت از ما امتیاز دهید