امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط محمد تقی ابراهیم پور دسته: اندام شناختی اسب
نمایش از 30 مهر 1393 بازدید: 371
پرینت

آقای سینا آریایی نژاد                                                      

خوشحالم که دراین مدت کوتاه یکی دوسال هم معلومات علمی آن چنان یافته اید که بتوانید از یک موضوع با مستندات مشخص دفاع کنید و خوش حال تر هستم که جدال علمی– فنی را نیز آموخته اید و بدون تعصب و توجه به نظریات و نوشته های دیگران عقیده و نظر خود را اعلام می کنید و می نویسید، شما را تحسین  می کنم.   چند مورد می ماند این که:                        

1- اسب های پرزوالسکی عامل تولید و پیدا شدن اسب نسایی نبوده اند.  اسب های پرزوالسکی خود مستقیم از نسل پلی هیپوس ها می باشند که در منطقه ی ثابی مانند جنوب روسیه و شمال چین و مغولستان به تکامل رسیده و هرگونه تغییر در داخل خود انجام داده اند. این موضوع را کمی شرح می دهم. پلیو هیپوس هایی که به ایر ان و آسیای مرکزی آمدند به دلیل تثبیت محیط کم علف و آفتابی تغییر مهمی در مسیر تکامل پیدا نکردند و همچنان کوتاه ماندند. تغییرات تکاملی در ظاهر اعضائ آن ها پیداشده  ریخته تر و زیباتر شده اند. به عبارت دیگر محیط یکی از فاکتورهای اصلی است که در تکامل هر موجودی تأثیر دارد. نتیجه ی این گفتگو این است که اسب پرزوالسکی حاصل تکامل پلیوهیپوس ها بوده ولی درهمان مقام تکاملی باقی مانده یا در قالب خود تغییر کرده است.                                                

2- حاصل تکامل پلیوهیپوس در ساحل جنوبی دریای خزر که منطقه ای سبزو دارای جنگل های انبوه و فراوان است اسب نسایی است و ابتدای یک رشته تکامل.......                           

       درگفته های شما از اسب آریایی و تورانی نام برده شده است دوست دارم بدانم این اسب ها در کجا بوده و هستند و چگونه تاکنون از آن ها اثری( استخوان یا نقش و نقر) باقی نیست.      

ورود به سایت

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با مرا جعه به صفحه فیس بوک از مطالب دیگر نبز بهره مند شوید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

Get our toolbar!

Ilkhichi.com website reputation

شما اینجا هستید:   خانه مطالب سایتاندام شناختی اسبMr. Sina
برای حمایت از ما امتیاز دهید